Ochwepheshe abahlukahlukene basebenzisana endaweni yokucobelelana ngolwazi yobuholi yesimanje

Okwezinhlangano

Thuthukisa abaholi ongakwazi ukukala ukukhula kwabo.

Uhlelo lwe-Super-Cube® lwabaphathi namathimba akho. Sihlola, sithuthukise, bese siphinda sihlole ubuholi ezinhlangothini eziyisithupha, bese sikunikeza umbiko ongawuyisa ebhodini lakho.

Esikunikezayo

Okutholwa yinhlangano yakho.

Yakhelwe izinkampani, izinhlangano ezingekho ngaphansi kukahulumeni namanethiwekhi ezinhlangano eziningi afuna ukukhula kobuholi okubonakalayo, hhayi amahora okuqeqeshwa kuphela.

  • Ukuthuthukiswa komholi wonke

    Izinhlangothi eziyisithupha zobuholi: Izinketho, Izimiso, Ingqondo, Imizwa, Umzimba noMoya.

  • Ku-inthanethi, ngejubane lomholi ngamunye

    Izikhathi ezimfushane nomkhuba wamasonto onke ohambisana nomsebenzi, kunoma iyiphi idivayisi.

  • Izikhathi eziqhutshwayo ongazikhetha

    Qhuba izikhathi zeqembu ngekhalenda lomqeqeshi lamasonto angu-8 namathuluzi omeluleki.

  • Ukubuka iqembu, ngemvume

    Bona ukuqeda namaphuzu kuphela lapho abaholi bevuma khona. Amajenali ahlala eyimfihlo njalo.

  • Umbiko wangaphambili nangemuva

    Ushintsho lwangaphambili → ngemuva ngohlangothi lweqembu, kanye nemibiko yokukhula yomuntu ngamunye.

  • Izitifiketi ongaziqinisekisa

    Isitifiketi ngasinye sine-ID yokuqinisekisa yomphakathi.

Kusebenza kanjani

Izinyathelo ezine, kusukela esisekelweni kuya ebufakazini.

  1. 1

    Ukuhlolwa kwangaphambili

    Umholi ngamunye wenza isisekelo semizuzu engu-10 ezinhlangothini eziyisithupha.

  2. 2

    Uhlelo

    Izifundo eziyisithupha ezimfushane nohlelo lomkhuba lwamasonto onke, kuqalwa ngezinhlangothi ezibuthaka kakhulu.

  3. 3

    Ukuhlolwa kokugcina

    Abaholi baphinda bakale ekupheleni kohlelo.

  4. 4

    Umbiko

    Uthola umbiko weqembu woshintsho; abaholi bathola umbiko wabo wokukhula nesitifiketi.

Amanani

Amaphakethe ezihlalo noma isilinganiso samanani esenzelwe wena.

Amaphakethe ezikhala aqala ku-R891 kwabafundi abangu-10. Kumaqembu amakhulu, ukwenza lula noma ukubika okwenziwe ngokwezifiso, sizokuthumelela isilinganiso.

Ikhadi lemiphumela le-Super-Cube®: amaphuzu amaphakathi enyuka ngo-32.2% kuzo zonke izinhlangothi eziyisithupha, nenzuzo ngohlangothi ngalunye ngo-%: Izinketho +26.6%, Izimiso +45.1%, Ingqondo +29.7%, Imizwa +39.5%, Umzimba +27.7%, Umoya +24.6%.

Isifundo sesimo · Ubuholi embonini ye-FMCG

Amasonto ayishumi nambili, izinhlangothi eziyisithupha, +32.2%.

Abaholi base-Imana Foods nase-Kerry Foods baqeda uhlelo olugunyaziwe lwamasonto angu-12 lokuthuthukisa ubuholi lwe-Super-Cube®, behlolwa kuzo zonke izinhlangothi ngaphambi nangemva kwesifundo.

Ukukhula sekukonke, zonke izinhlangothi eziyisithupha (%)
+32.2%Ukukhula sekukonke, zonke izinhlangothi eziyisithupha (%)
Izimiso (%)
+45.1%Izimiso (%)
Imizwa (%)
+39.5%Imizwa (%)
“Ngaphezu kwegama elithi ithonya, livusa ukuziphatha kwakho futhi limemezela ushintsho.”
Theolen Thevan, Kerry Foods

Inzuzo emaphakathi kumaphuzu okuhlola, ngaphambi nangemva kwesifundo, ngo-%. Uhlelo lwe-Super-Cube® olugunyaziwe lwamasonto angu-12 (amazinga e-NQF 3–5) nabaholi base-Imana Foods nase-Kerry Foods. Umthombo: Leadership Is Learnable (2026), iSahluko 18.

Funda isifundo sesimo

Cela isilinganiso samanani

Sitshele ngabaholi bakho.

Sizophendula ngesiphakamiso nentengo. Ukhetha ukukhuluma kuqala? Bhuka ucingo olufushane.

Imininingwane yakho siyisebenzisela kuphela ukuphendula lesi sicelo. Bona isaziso sethu sobumfihlo.